MUCAD24-15W-5CCT-WH
24" Under Cabinet light
• Available in 10", 16", 24", and 32" lengths
• 5CCT selectable (2700K–5000K) for flexible lighting
• Adjustable tilt up to 36° for directional lighting control
• High CRI 90+ for accurate color rendering
• Slim, low-profile design for under cabinet installation
• TRIAC dimming compatible (120V)
• Energy-efficient LED with uniform light output
MUCAD24-15W-5CCT-WH
24" Under Cabinet light
DESCRIPTION
PRODUCT SUMMARY
PHOTOMETRIC
DELIVERED LUMEN
WATTAGE
CCT
CRI
VOLTAGE
DIMMABLE
925LM
14.7W
27/30/35/40/50k
90+
120V
TRIAC
INSTALLATION VIDEO
DESCRIPTION
PRODUCT SUMMARY
LUMEN
925LM
WATTAGE
14.7W
CCT
27/30/35/40/50k
CRI
90+
VOLTAGE
120V